R10 'da Yeni Flood Önlemleri


Admin tarafından, R10 Haberleri kategorisinde 3 ay önce paylaşıldı.


 

Değerli Arkadaşlar,

Haksız rekabetin ve Görüntü kirliliğinin önüne geçebilmek için R10'da yeni Flood önlemlerini hayata geçirdik.

Flood nedir?

Konusunda yazdığı son mesaj kendisinin olduğu halde üzerine sürekli olarak konusunu güncel tutmak için görüntü kirliliğine sebebiyet verecek şekilde tekrar tekrar mesaj yazmasıdır. Örneğin konusunda son yazdığı mesajını silerek yeniden mesaj atıp konusunu yukarıya çıkarmaya çalışması yada son mesajı duruyorken farklı zamanlarda üst üste 2. 3. 4. ve daha fazla mesaj yazması vb.

Moderatörler sürekli Flood'dan dolayı ceza veriyorlardı ve bu konudan dolayı ekstra çaba sarf ediyorlardı. Artık Flood'a yazılımsal olarak mesaj engeli getirdik.


Eğer konunuzun olduğu Kategori Konu UP ( konu yukarı taşıma ) Kategorileri içerisindeyseyani ticaret yapılan bir kategoriyse,
 

  • Konunuza hiç cevap gelmemişse konu açılış tarihinden 2 gün sonra mesaj yazabilirsiniz.
  • Konunuza cevap gelmiş ve son mesaj size ait ise 5 gün içerisinde art arda 2. cevap yazmanız engellenir.
  • 5 gün sonra tekrar cevap yazabilirsiniz, ondan sonraki 5 gün son cevap size ait ise yeni atacağınız mesajınız yine engellenir.
  • 10 gün sonra tekrar cevap yazmaya çalışırsanız "art arda 3. mesaj yazamazsınız" diye bir uyarı çıkar ve mesaj yazmanız engellenir.


Artık 2 farklı uyarı ve otomatik mesaj engelleyen bir sistem var;
 

  1. Ticari (Konu UP) Özelliği Bulunan Kategorilerde konu sahibi kısa bir süre içerisinde art arda mesaj yazamaz. Yukarıda anlattığımız gibi yapabilir yada Bu işlem için Konu Yukarı Taşıma aracını kullanabilirsiniz.
  2. Ticari olmayan (Konu UP) özelliği bulunmayan Diğer kategorilerde tarihlerle ilişkisi kontrol edilmeksizin Son mesaj size ait ise art arda 3. mesajı atmanız engellenir.


Etiketler:


Bu yazı için henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu sen yaz :)


Yorum yaz:
E-Mail adresiniz yorumda gözükmeyecektir.