R10'da SMS ile parola sıfırlama, 2FA sıfırlama ve Telefon Numaranızı güncelleme özellikleri eklendi!


Admin tarafından, R10 Haberleri kategorisinde 3 ay önce paylaşıldı.


Değerli arkadaşlar,

R10.Net hesaplarınızın ve üyelerimizin güvenliği için Profildeki telefon numaralarınızı doğru girmeniz önemlidir.

R10'da 14 sene önce domain ile kayıt almaya başlanmıştı nedenleri Domainlerin pahalı olması ve sadece webmasterlara odaklanmaktı artık herkes çok basit bir şekilde domain alabiliyor ve ücreti eskiye göre uygun durumda olduğu için bu zorunluluğu 1 sene önce kaldırmıştık Mail adreslerinizi Gmail ile güncelleyebilirsiniz. Gmailde de 2fa mevcut mail adresinizi de güven altına almış olursunuz. Sürekli E-Posta hesabım kayboldu, domain adresim boşa düştü, alan adımı başkası kayıt etti hesabıma ulaşamıyorum diye haftada yüzlerce mail geliyor.

Bu ve benzeri problemlerin önüne geçebilmek adına SMS ile parola sıfırlama özelliğini aktif hale getirdik. Artık Profilinizden telefon numaranızı da Senede 2 defa kendiniz güncelleyebileceksiniz.

Telefon numarası güncelleme işlemini Profilinizden https://www.r10.net/profil/dogrula/ Profil Doğrulama kısmından yapabilirsiniz; 

Önce sistemde kayıtlı telefon numaranızı doğru olarak girmeniz gerekiyor daha sonra yeni numara ile güncelleyebilirsiniz.

 
Şifremi unuttum kısmına girdiğinizde E-Posta veya Telefon numaranızla şifre sıfırlama opsiyonlarıyla karşılaşacaksınız. Normal üye yada Premium fark etmeksizin Ücretsiz olarak SMS sistemini kullanıp şifrenizi sıfırlayabileceksiniz.


 

  Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Resmin tamamını görüntülemek için bu çubuğu tıklayın. Orijinal görüntü 1670x764 boyutunda.
SMS ile şifrenizi sıfırladığınızda 2 adımlı güvenlik doğrulaması da Güvenlik nedeniyle devre dışı bırakılacak ve yeni parolanızla birlikte giriş yaptıktan sonra 2FA özelliğini tekrardan aktif edebileceksiniz.


 Burada dikkat etmeniz gereken hususlar;

  • SMS Türkiye'de ikamet eden üyelerimiz için sadece R10 başlığı ile gelir. Herhangi bir numaradan gelmez!
  • Sizden parolanızı isteyen kimseyle parolanızı paylaşmayın çünkü Sistem sms üzerindeki r10.us üzerinden kısaltılan URL'yi tıkladığınızda parolayı kendisi belirliyor ve size tekrar sms olarak yeni parolanızı gönderiyor!
  • Telefon numaralarınız doğru olmalı.
  • 1 saatte 1 sms yada e-posta ile parola sıfırlama hakkınız bulunmakta.

Diğer yenilikleride kısa süre içerisinde duyurmuş olacağız, iyi forumlar.


Etiketler:


Bu yazı için henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu sen yaz :)


Yorum yaz:
E-Mail adresiniz yorumda gözükmeyecektir.